Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kaip išmokyti šunį plaukti?

Kaip išmokyti šunį plaukti?

Klaidinga manyti, kad šunys moka plaukti iš prigimties – vien dėl to, kad jie juk ŠUNYS. Niekas negimė mokėdamas, todėl ir prie maudynių vandens telkiniuose augintinį reikėtų mokyti palaipsniui. Natūralu, kad tuomet, jei tiesiog įmesite šunį į vandenį, vandens telkinių baimė gali išlikti visą šuns gyvenimo laikotarpį, todėl taip elgtis tikrai nederėtų. Taigi, kaip išmokyti šunį plaukti?

Leiskite apsiprasti

Ne visi šunys noriai brenda į vandenį, todėl pirmiausia leiskite augintiniui apsiprasti. Galbūt jis norės įbristi, o galbūt ir ne, tačiau jokiu būdu šuns neverskite. Tikrai nesuklysite, jei patys įbrisite į vandenį, ir paraginsite ateiti pas jus (nepamirškite apdovanoti skanėstu!) Kol nesate užtikrinti, kad šuo nepuls vytis vandens paukščių ar paprasčiausiai nepabėgs, nenusekite pavadėlio.

Neskubėkite!

Suprantama, kad norite kuo greičiau pripratinti šunį prie maudynių, tačiau skubėti tikrai nereikėtų. Galbūt pirmą kartą šuo net nenorės bristi gilyn, todėl jo neverskite. Pratinimą prie maudynių vandens telkiniuose reikėtų kartoti kuo dažniau, ir tikrai greitai pastebėsite, kad šuo nori įbristi vis giliau.  Tikėtina, kad iš pradžių šuo paplauks vos keliasdešimt centimetrų, ir norės grįžti į krantą, tačiau vėliau su mielu noru pasiplaukiojimą ilgins.

Gali pagelbėti žaislai

Kai kurie šunys jaučia didelę silpnybę žaislams, todėl pratinant prie vandens telkinių tikrai gali pagelbėti plūduriuojantys žaislai. Žinoma, nereikėtų jų mesti pernelyg toli – kol šuo nėra pratęs prie vandens, pasiimti žaislą jums gali tekti patiems :)

Ar visi šunys mėgsta plaukti?

Tikrai ne, ir tai visiškai natūralu. Kai kuriems šunims yra sunku plaukti dėl fiziologinių savybių (pavyzdžiui, prancūzų buldogams ar anglų buldogams), todėl svarbu būti atidiems, ir pasirūpinti, kad šuo nenutoltų nuo kranto.

Svarbiausia – saugumas

Nors gali atrodyti, kad plaukimo liemenės šunims yra visiškai nereikalingos, tačiau tai nėra tiesa. Net ir tada, jei jūsų šuo puikiai plaukia, gelbėjimosi liemenė gali padėti išvengti skaudžių netikėtumų. Tokia produkcija praverčia tada, kai nusprendžiama šunį pasiimti į pasiplaukiojimą valtimi ar baidare, kai šuo paleidžiamas laisvai lakstyti prie vandens telkinių, ir t.t. Taip pat gelbėjimosi liemenė yra tiesiog nepakeičiama, kai šuo mokosi plaukti.