Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kokie šunys loja mažiausiai? 10 tyliausių veislių

Kokie šunys loja mažiausiai? 10 tyliausių veislių

Butų savininkams visuomet tenka taikytis prie bendruomeniško gyvenimo taisyklių, todėl ir tuomet, jei nusprendžiama įsigyti šunį, neretai nerimaujama, ar jis nekels pernelyg daug triukšmo. Jei planuojate pirkti šunį iš veislyno, pravartu pasidomėti, kokios šunų veislės yra pačios tyliausios – tokiu atveju tikrai nereikės teisintis, kodėl jūsų augintinis drumsčia kaimynų ramybę.

1. Berno zenenhundas

Šiems milžinams būdingas švelnus ir ramus charakteris, todėl šios veislės atstovus neretai pasirenka ir šeimos su mažais vaikais. Dažniausiai Berno zenenhundas yra atsidavęs vienam šeimos nariui, yra klusnus ir tvardantis savo emocijas.

2. Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis

Tai – nedideli šunys, kurie pirmiausia pavergia savo išvaizda. Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis yra aktyvus ir mėgstantis žaisti su vaikais, tačiau net ir ir labai įsiaudrinę retai kelia triukšmą.

3. Prancūzų buldogas

Prancūzų buldogai – puikūs kompanionai, kurie visuomet nori būti kuo arčiau savo šeimininko. Nors kai kurie šios veislės atstovai yra ganėtinai sargūs, tačiau dauguma jų visiškai nereaguoja į pašalinius asmenis lojimu.

4. Anglų buldogas

Anglų buldogai yra ganėtinai tingūs, o lojimas tikrai nepatenka į jų mėgstamos veiklos sąrašą. Šios veislės atstovai dievina ramius pasivaikščiojimus gamtoje, dažniausiai nebūna pernelyg aktyvūs ar (juo labiau) isteriški.

5. Basendžis

Nors basendžiai visiškai neloja, tačiau jie moka „išsireikšti“ įvairiais kitais garsais. Šie šunys labai vertina žmonių kompaniją, todėl nuobodžiaudami gali imti triukšmauti. Išeitis tikrai yra – prieš išeidami iš namų pasirūpinkite, kad augintinis turėtų veiklos.

6. Rusų kurtas

Tai – ramus ir tylus augintinis, kuris puikiai sutaria su visais šeimos nariais. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad rusų kurtai yra labai aktyvūs augintiniai, kuriems būtina kasdien išsilakstyti.

7. Dirhaundas

Šios veislės atstovai neretai apibūdinami kaip tylios ir orios „asmenybės“. Nors dirhaundai nėra mėgėjai paloti, tačiau svarbu žinoti, kad šiems šunims yra būtini kasdieniai aktyvūs užsiėmimai, nes priešingu atveju augintinis gali būti neramus.

8. Šiba inu

Šios veislės atstovai yra ganėtinai ramūs ir puikiai prisitaikę gyventi bute. Šiba inu neatsisako įvairios aktyvios veiklos, tačiau namuose dažniausiai palaimingai snaudžia savo guolyje ar ant sofos.

9. Australų aviganis

Australų aviganiai yra labai aktyvūs šunys, kuriems yra būtina fizinė ir protinė iškrova. Šios veislės šunys labai prisiriša prie savo šeimininkų, todėl nori su jais praleisti kiek įmanoma daugiau laiko. Vis dėlto, australų aviganių lojimas nėra labai dažnas reiškinys.

10. Airių seteris

Airių seteriai yra medžiokliniai šunys, todėl sargumas jiems nėra būdingas. Nors šios veislės atstovai neatsisako paloti lauke, tačiau namuose jie dažniausiai būna labai ramūs.

Žinoma, net ir „tyliausių“ veislių atstovai gali kelti triukšmą, todėl labai svarbu pasirūpinti, kad lojimas netaptų įpročiu.

Kaip atpratinti šunį loti?

1. Jei šuo loja reikalaudamas dėmesio, geriausia, ką galite padaryti, – tai tiesiog jį ignoruoti. Jei bandysite šunį „užčiaupti“ skanėstu, kitą kartą jis los dar labiau – juk už tai jau yra gavęs apdovanojimą. Pasistenkite neskatinti tokio elgesio – anksčiau ar vėliau augintinis tikrai nurims.

2. Jei šuo loja išgirdęs ką nors „įtartino“, paprasčiausiai šunį nuraminkite, parodydami, kad tai – nieko tokio, ir baimintis dėl galimų pavojų tikrai nėra jokio reikalo. Jei šunį labai blaško girdimi garsai, įjunkite foninę muziką ir uždarykite langus.

3. Jei šuo loja likęs vienas namuose, pasirūpinkite, kad jis turėtų kuo užsiimti. Tam puikiai tinka „Kong“ žaislai, į kuriuos galite įdėti pašteto, brinkyto sauso maisto, mėsos, ir t.t. Vasaros metu „Kong“ žaislus galima užšaldyti – augintinis ne tik atsigaivins, bet taip pat bus ilgiau užimtas (iškrapštyti maistą bus sunkiau).

Atminkite: pavargęs šuo – laimingas šuo, todėl pasirūpinkite, kad jūsų augintinis gautų pakankamai fizinės ir protinės veiklos. Tik tuomet, jei bus patenkinti visi svarbiausi augintinio poreikiai, galėsite būti užtikrinti, kad šuo namuose nekels jokio triukšmo.