Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kaip pasiruošti dresūros pamokai?

Kaip pasiruošti dresūros pamokai?

Šuo turi būti alkanas. Jei dresūros pamoka numatoma ryte, pamokos metu galite sumaitinti jo rytinę maisto porciją. Maitinti šunį galite ne tik iš dubenėlio – tą patį maistą jis gali gauti ir iš jūsų rankų už atliktas komandas (tai padės suformuoti stipresnį tarpusavio ryšį, o šuo supras, kad maistą reikia užsidirbti). Dresūros pamokų metu kartais šunys nebūna pakankamai motyvuoti – gana dažnai taip nutinka dėl to, kad maisto resursai augintiniui visada yra prieinami. Nepamirškite – jei šuo savo maisto porcijos nesuvalgo per 10-15 minučių, maistą turite patraukti, ir jį pasiūlyti tik kito šėrimo metu. Jei šuo bus alkanas, dresūros pamoka bus kur kas sėkmingesnė.

Kokius skanėstus pasirinkti? Maistas turi būti ypatingai SKANUS (jei šuo nesiskundžia apetitu, dresūros pamokų metu galite naudoti ir jam įprastą sausą maistą, jei augintinio toks maistas per daug nemotyvuoja, galite rinktis minkštus, smulkiai supjaustytus šunims skirtus skanėstus, namuose džiovintas galvijų kepenis, sūrį, „daktariškas“ dešreles, ir t.t.) Augintinis bus kur kas labiau motyvuotas, jei dresūros pamokos metu naudosite kelių rūšių skanėstus: pirmiausia galite siūlyti sausą maistą, vėliau – „aukštesnės vertės“ skanėstus. Pasiruoštus kelių rūšių skanėstus laikykite atskiruose maišeliuose.

Kur susidėti skanėstus? Tam geriausiai tinka skanėstinės, kurias galima prikabinti prie kišenės ar diržo. Ištraukti ir paduoti skanėstą turi būti patogu – už atliktą komandą šunį turite apdovanoti kiek įmanoma greičiau (tam turite ne daugiau nei tris sekundes!) Jei už atliktą komandą šuo yra apdovanojamas pakankamai greitai, jis žino, kad yra apdovanojamas būtent už jūsų pageidaujamą elgesį.

Žaislai: dresūros pamokų metu svarbu daryti pertraukėles, kurių metu šuo gali pažaisti su savo šeimininku. Kokius žaislus pasirinkti? Bet kokius, kokie tik patinka jūsų augintiniui! Tai gali būti natūralaus kailio žaislai su tampria rankena, tempimui skirti žaislai (virvės ir pan.) ar net pliušiniai žaislai. Svarbiausia yra tai, kad žaislas jūsų augintiniui patiktų.

Pavadėliai: dresūros pamokų metu turėkite du pavadėlius (ne „Flexi“). Vienas jų turėtų būti 2-3 metrų ilgio (jį naudosite didžiąją dalį pamokos), o kitas – 5 metrų ar dar ilgesnis (jis bus reikalingas mokymuisi ateiti pas šeimininką).

Pagyrimai: socialinis paskatinimas yra lygiai toks pat svarbus kaip ir skanėstai, todėl sugalvokite, kaip paskatinsite šunį tinkamai atlikus komandą. Tai gali būti trumpas žodelis „taip“, „yes“ ar „super“, kurį turite ištarti iš karto, kai tik šuo atlieka komandą  (ištarę paskatinamąjį žodį iš karto apdovanokite šunį skanėstu). Kartais  šeimininkams yra ganėtinai sudėtinga išmokti tinkamai pagirtį šunį, todėl tam galite naudoti klikerį (po kliktelėjimo šuo apdovanojamas skanėstu). Šuo „prietaiso“ didžiausias privalumas yra tai, kad „klik“ visada skamba vienodai, todėl jis nekelia šuniui sumaišties, jei šeimininkas yra pavargęs ar prastos nuotaikos (girti šunį visada turime džiaugsmingai).

DĖMESIO: mokydami šunį tam tikros komandos visada naudokite tą patį žodį. Pavyzdžiui, jei mokote šunį sėdėti, visada tarkite tokią pat komandą: jei pasirinksite žodį „sėdėk“, žodis „sit“, „sėsk“ ar dar kitaip panašiai, šuniui neskambės lygiai taip pat. Šunys, priešingai nei žmonės, nesupranta sinonimų :)

Susitikime dresūros pamokose!

https://www.lordziomokykla.com/