Nuspręsti, kuo šerti savo šunį (ar bet kurį kitą globojamą šunį), nereikėtų lengva ranka. Be fizinio aktyvumo ir psichinės sveikatos, mityba labiausiai prisideda prie geros savijautos.
Šerti šunis sveiku ėdalu tikrai svarbu.
Mūsų nustatyti mitybos įpročiai gali lemti skirtumą tarp ilgo ir sveiko gyvenimo ir mūsų mylimųjų užprogramavimo nesėkmei. Norėčiau su jumis pasidalyti keliais svarbiausiais principais, kuriuos taikau siekdamas tobulos šunų mitybos.
Jei jus tenkina dabartinis maistas, kuriuo šeriate, tuomet, pritaikę bent keletą iš šių pasiūlymų, gausite naudos savo šuniui.
Atminkite, kad nebūtinai turi būti viskas arba nieko. Darykite tai, ką galite ir kada galite. Kai kurie pokyčiai yra geriau nei jokių pokyčių.
Geriausias būdas pagerinti šuns mitybą?
Reklaminiai produktai
Kad ir kaip būtų linksma, pasikliauti reklamomis, kad gautumėte informacijos apie maistingumą, nėra idealu.
Kodėl? Todėl, kad žmonės, kurie kuria reklamas, nesudarė maisto sudėties. Jų darbas - padaryti taip, kad net patys blogiausi produktai atrodytų sveiki.
Atidžiai išnagrinėję savo šuns maisto ir skanėstų etiketes, galėsite pirkti geriau informuotus pirkinius.
Produktų etiketėse sudedamosios dalys visada nurodomos eilės tvarka - nuo didžiausios iki mažiausios.
Kiekvieną iš pirmųjų penkių sudedamųjų dalių suraskite "Google" paieškoje. Pirmiausia įveskite kiekvieną sudedamąją dalį, po to - "blogas šunims", o tada - "geras šunims". Rezultatai gali jus nustebinti. Pradėję tyrinėti, netrukus suprasite, kodėl esu prieš veterinarų parduodamą receptinį maistą.
Aptarkite sudedamąsias dalis su asmeniu ar įmone, rekomenduojančia produktus. Jei jie negali paaiškinti, kas yra kiekviena sudedamoji dalis, iš kur ji gaunama, kodėl ir kuo ji naudinga šunims, pasikliaukite savo tyrimais ir vertinimu.
Venkite šerti lentynoje esančiais maisto produktais kaip pagrindiniu maistu
Dėl sumanios rinkodaros vidutinis vartotojas dažnai nepastebi nerimą keliančių priežasčių, kodėl perdirbto maisto galiojimo laikas yra 12-24 mėnesiai.
Rinkodara mus įpratino tikėti, kad lentynoje esantis maistas suteikia viską, ko šunims reikia, kad jie ilgai ir sveikai gyventų.
Iš tikrųjų yra priešingai. Nors visada bus retų išimčių iš taisyklės, nesitikėkite, kad jūsų šuo bus viena iš jų.
Dėl pramoninio gaminimo procesų lentynose esančiuose produktuose nėra gyvų fermentų.
Aš priekaištauju ne dėl to, kad šie produktai egzistuoja, o dėl to, kaip jie parduodami... kaip pagrindinis kasdienis maistas.
Juk jei galėtume visą organizmui optimaliai sveikatai reikalingą maistingumą sudėti į granules ar skardinę, tuomet būtų tūkstančiai įmonių, gaminančių žmonių "maistą" ir reklamuojančių jį kaip pagrindinę mitybą.
Sausainiai, granulės ir konservai turi savo vietą - prieglaudose, labdaros organizacijose, ilgų kelionių metu arba tais atvejais, kai pritrūksta laiko, - tačiau jų nereikėtų šerti kaip pagrindinio raciono.
Šviežias sveika maistas
Šviežias visavertis maistas, pavyzdžiui, daržovės ir vaisiai, yra pilni gyvų fermentų ir suteiks jūsų šuns sveikatai naują dimensiją.
Visaverčiame maiste taip pat gausu skaidulų, kurios palengvina virškinimą, skatina tuštinimąsi ir gerina išmatas.
Daug maistinių medžiagų sunaikinama ruošiant maistą, kai jis laikomas ant prekystalių. Todėl gamintojai į produktus vėl prideda sintetinių maistinių medžiagų.
Šios maistinės medžiagos yra sintetinės gamtoje randamų maistinių medžiagų imitacijos... ir tai yra didžiulis skirtumas tarp visaverčio maisto ir pramoniniu būdu gaminamo maisto.
Skirtingai nuo daugumos sintetinių maistinių medžiagų, visaverčiuose maisto produktuose yra maistinių kofaktorių, kurie veikia sinergiškai ir padeda organizmui įsisavinti, pasisavinti ir panaudoti maistines medžiagas.
Jūs esate ne tik tai, ką valgote, bet dar svarbiau - tai, ką galite įsisavinti.
Atlikite savo tyrimus apie saugų visavertį maistą šunims.
Yra tam tikrų vaisių ir daržovių, kurių šunys turi vengti; taip pat nustebsite sužinoję, kurios daržovių dalys yra maistingiausios. Pavyzdžiui, brokolių stiebai turi daugiau maistingųjų medžiagų nei galva, o burokėlių lapai kupini gėrybių.
Daržoves sutrinkite, kad būtų maksimaliai įsisavinamos maistingosios medžiagos, arba šerkite sveikas kaip kaulų pakaitalą dantims ir dantenoms prižiūrėti.
Venkite glitimo
Ar kada nors juokaudavote, kad jūsų šuns išmatos ir kakučiai smirdi?
Daugelyje sausų gyvūnų augintinių ėdalų yra glitimo miltų. Šios džiovintos iš kukurūzų pagamintos liekanos dedamos į gyvūnų augintinių ėdalą, kad prastesni, nestabilūs riebalai nesugestų; dėl to susikaupia atliekų, kurios gali apkrauti kepenis ir inkstus.
Kukurūzų glitimas net ir nedideliais kiekiais gali pakenkti jūsų šuns organams; dar blogiau, kad augintinių ėdalui dažnai naudojami genetiškai modifikuoti kukurūzai.
Ryžius pakeiskite ekologiškais žaliaisiais lęšiais
Kad šunys būtų sveiki, jiems visai nereikia grūdų. Laisvėje jie jų nevalgo, o kviečiams dauguma jų yra alergiški.
Kai šuniui sutrinka pilvo diegliai, mane glumina, kodėl daugelis veterinarų vis dar rekomenduoja virtą vištieną ir ryžius. Net ir komerciniame šunų ėdale "be grūdų" paprastai yra grūdų.
Puikus baltymų turtingas pakaitalas yra žalieji lęšiai. Kaip ir ryžius, žaliuosius lęšius reikia išvirti, todėl paruošimo laikas panašus.
Geriausia prieš verdant juos iš pradžių išmirkyti ir nuplauti, o išvirus - dar kartą nuplauti.
Lęšiai yra vieni maistiniu požiūriu vertingiausių ankštinių augalų. Lęšiai:
Turi didžiausią baltymų kiekį.
Turi daug ląstelienos ir mineralinių medžiagų, ypač geležies ir magnio.
Turi daug lizino - nepakeičiamosios aminorūgšties, kuri gali padėti stiprinti imuninę sistemą. Jis gali užkirsti kelią ir gydyti žmonių opaligę, herpesą ir juostinę pūslelinę. Sportininkai jį taip pat vartoja siekdami pagerinti rezultatus.
Taigi, koks yra geriausias šunų maistas? Kai kalbama apie sveiką šunų maistą, reikia rinktis šviežius ir ekologiškus ingredientus be priedų, sintetinių mineralų ar cheminių medžiagų, esančių perdirbtuose komerciniuose grūduose.
Maistas yra vaistas, ir tegul niekas jums nesako kitaip!
https://uzaciu.lt/sunu-maistas/
Parašykite komentarą Nutraukti komentarą