Šunį galite pasiimti iš prieglaudos ar įsigyti veislyne. Nors būsimi šeimininkai yra linkę „romantizuoti“ prieglaudose atsidūrusių gyvūnų „įsišuninimą“: teigiama, kad šuo bus dėkingas visą savo gyvenimą, tačiau tai tėra plačiai paplitęs įsitikinimas, kuris nebūtinai turi ką nors bendro su realybe. Jei pasiryšite priglausti šunį, būkite nusiteikę, kad gali prireikti laiko ir kantrybės sprendžiant įvairias elgsenos problemas: švelninti agresiją kitiems šunims ir žmonėms, kovoti su išsiskyrimo nerimu, padėti įveikti įvairias baimes, ir t.t. Taip, kartais iš tiesų pasiseka, ir šuo neturi didesnių elgsenos problemų, tačiau prieš pasiimant šunį į namus vertėtų kuo daugiau apie jį sužinoti. Prieglaudų darbuotojai jums mielai papasakos apie dovanojamų šunų charakterį, įpročius, ir t.t., todėl turėsite galimybę pasirinkti tokį augintinį, kuris atitiktų jūsų charakterį ir gyvenimo būdą. Pasistenkite su būsimu šeimos nariu kuo daugiau pabendrauti: kasdien jį aplankykite, pažaiskite, išveskite pasivaikščioti, ir t.t. Taip pat galite pasinaudoti galimybe laikinai priglausti patikusį šunį: šiuo laikotarpiu jūs ne tik suteiksite augintiniui šiltą prieglobstį, bet taip pat galėsite išsiaiškinti, ar priglaustas šuo yra tikrai TAS, su kuriuo norite gyventi metų metus. Jei nuspręsite rinktis veislinį šunį, kelias yra tik vienas – pasirinkite patikimą veislyną. Nesusigundykite pigiau kainuojančiais šuniukais, kuriems „veisėjai“ „neturėjo laiko“ padaryti dokumentų!
Kaip išsirinkti veislyną?
Atvykite į veislyną. Žinoma, tai turėtų vykti abipusiu susitarimu. Jei staiga iššoksite prie durų ir reikalausite parodyti šuniukus, tai bus mažų mažiausiai nemandagu. Susisiekite su veisėju, prisistatykite. Papasakokite šiek tiek apie save, pasiteiraukite apie galimybę susipažinti su šuniukais. Jei veisėjas turės dar nerezervuotų šuniukų, jis gali pasiūlyti laiką, kada galėtumėte juos aplankyti.
Pasidomėkite, ar veislyne yra senų šunų. Tikėtina, kad jums svarbu ne vien tik tai, kokiomis sąlygomis yra auginami šuniukai. Taip pat naudinga pasidomėti, ar veislyne yra laikomi seni, vveisimui nebenaudojami gyvūnai. Deja, dalis veisėjų vengia laikyti seus šunis, nes tai paprasčiausiai neapsimoka. Atsakingas veisėjas savo gyvūnais rūpinasi iki pat jų mirties, ir visuomet didžiuojasi, jei turi galimybę su jais pasirodyti parodų ringe.
Pasidomėkite atliktais tyrimais: kiekviena veislė turi savo „Achilo kulną“, todėl prieš kergdami šunis patikimi veisėjai tikrai pasirūpins sveikatos tyrimais. Išsiaiškinkite, kokios ligos yra būdingos jus dominančios veislės atstovams, ir pasiteiraukite, ar šuniukų tėvams buvo atlikti atitinkami tyrimai.
Šuniukų tėvų pasiekimai: jei augintinio ieškote parodoms ar tam tikram šunų sportui, naudinga išsiaiškinti, kokių pasiekimų turi šuniukų tėvai. Pavyzdžiui, jei abu šuniukų tėvai turi pasiekimų „Obedience“ sporte, tikėtina, kad ir jų palikuonys turės didesnį potencialą. Vis dėlto, su kiekvienu šunimi reikalingas pakankamas įdirbis.
Parašykite komentarą Nutraukti komentarą