Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Taisyklių nustatymas namuose

Taisyklių nustatymas namuose

Blogiausia, ką galite padaryti, tai šuniui leisti VISKĄ. Absoliutus taisyklių nebuvimas į šuns gyvenimą įneš pernelyg daug sumaišties, taigi, ateityje galėsite tikėtis rimtų elgesio problemų. To, žinote, nenorite, todėl dar prieš šuniukui atvykstant į jūsų namus turėtumėte apgalvoti keletą dalykų:

Ar šuo miegos jūsų lovoje? Dažnai daroma ta pati klaida: kol šuniukas mažas, jam leidžiama miegoti lovoje, o jam užaugus – nebe. Šuo tikrai nesupras, kodėl įvyko toks pasikeitimas, o įpročių keitimas gali būti tikrai nelengvas. Jei manote, kad šuo turėtų miegoti narve ar savo guolyje, prie šios taisyklės pratinkite nuo pat pirmos dienos. Jokių išimčių!

Ar naudosite narvą?

Narvas – tai ne šuns kalėjimas, bet saugi vieta, kurioje augintinis gali netrukdomas ilsėtis. Žinoma, šunį būtina tinkamai ripratinti prie narvo. Jei jūs tiesiog uždarysite šunį narve ir išeisite į darbą, tikėtina, kad kaimynai netrukus ims skųstis augintinio keliamu triukšmu.

Jei šunį įsigijote veislyne, tikėtina, kad jūsų augintinis jau yra pratintas prie narvo, tačiau nebūtinai. Pirmiausia jums reikės sukurti teigiamas asociacijas su šiuo daiktu, todėl galite pradėti nuo šuns šėrimo išimtinai tik narve. Kol kas narvo neuždarykite – pastatykite šuns dubenėlį su maistu ir leiskite šuniui suvalgyti savo maisto davinį. Dar geriau, jei duosite „Kong‘ą“ ar kitą interaktyvų žaislą, iš kurio jūsų šuo turės pats išsikrapštyti maistą (tokiu atveju šuo ilgiau išbus narve).

Naudinga siekti, kad šuo pats norėtų eiti į narvą, todėl galite į narvą priberti daug gardžių kąsnelių, ir... narvą užrakinti (be šuns, žinoma). Šuo neabejotinai parodys susidomėjimą eiti į narvą, todėl jūs jį galėsite įleisti. Argi gaila? Kai šuo susirankios kąsnelius, jis galės pasirinkti, ar čia būti ilgiau.

Klasikinis „Kong‘as“ taip pat yra labai naudingas pratinimui prie narvo, nes jį nesunkiai galima pririšti prie narvo grotų. Mokykite šunį, kad šį puikų žaislą jis gali gauti tik narve (jo niekada negalima išsinešti). Kol šuo yra narve, jis gali mėgautis šio žaislo teikiamais privalumais, o tada, kai šuo nori išeiti, „Kong‘ą“ jis turi paleisti.

Kodėl naudinga naudoti narvą?

  •          Šuo išmoksta ramiai pabūti SAVO vietoje;
  •          Narve šuo jaučiasi saugus;
  •          Paprasčiau kontroliuojamas šuns aktyvumas  (tai ypač naudinga po traumų, pooperaciniu laikotarpiu, ir t.t., kada šuniui reikia ramybės);
  •          Šuo paprasčiau prisitaiko naujoje vietoje;
  •          Gali padėti kovoti su išsiskyrimo nerimu (jei šuo yra mokomas pabūti atskirai nuo šeimininko);
  •          Išsaugomi namuose esantys daiktai, o šuo būdamas vienas nesusižaloja ir neprisiryja nevalgomų dalykų;
  •          Šuniui bus paprasčiau prisitaikyti naujoje aplinkoje (pavyzdžiui, viešbutyje), nes jo „namas“ visada keliaus kartu.

 

Aš jums valgant šuniui bus leidžiama būti prie stalo?

Nors dalis šeimininkų leidžia augintiniui tą daryti, tačiau įvertinkite tai, kad kažkuris iš šeimos narių gali neatlaikyti šuns žvilgsnio ir „palepinti“ šunį ne visai tinkamais maisto produktais.

Parašykite komentarą

* Vardas:
* E-paštas: (neskelbiamas)
   Internetinis puslapis (http://)
* Komentaras:
Atkartokite kodą