Mažiau nei jums atrodo. Jei nuolatos stengiatės šunį „iškrauti“ mėtydami kamuoliuką, galite tikėtis atvirkštinio efekto. Žaidimas kamuoliuku šunį dažniausiai „įkrauna“, todėl namie ramybės nereikėtų tikėtis. Tokia veikla šuniui yra tikra adrenalino bomba, tad tuomet, jei praktikuojate tokius žaidimus, vertėtų pagalvoti ir apie tai, kaip šunį nuraminsite. Paskutinį kartą mesdami žaislą šiek tiek pagudraukite – numeskite kitą, maistu prikimštą kamuoliuką. „Sumedžiotas grobis“ bus sudorojamas, o prasidėjus virškinimo procesui šuo nusiramins.
Jei kasdien su šunimi bėgate krosus, ir manote, kad tai jį iškraus, turime jums blogų žinių: laikui bėgant šuns ištvermė tampa vis didesnė, taigi, fizinio krūvio jam reikės daugiau ir daugiau...
Jei tikėtume viena teorija, šuniui reikia visai nedaug: 15 minučių protinės veiklos, 30 minučių fizinio aktyvumo ir 1 valandos graužimo. Visai nedaug, tiesa? Deja, ne visi šeimininkai savo šuniui gali tiek suteikti: jei fizinis aktyvumas apsiriboja vien tik apėjimu aplink namą, tikėtina, kad grįžęs namo šuo tikrai sugalvos, kur nukreipti savo energiją. Gal sugrauš kokius batus, o gal kokią sofą... Kažką juk reikia daryti!
Tinkamiausias šuns fizinis krūvis yra labai individualus, todėl visada svarbu atrasti „aukso viduriuką“ ir pasistengti, kad būtų patenkinami prigimtiniai šuns poreikiai. Po labai intensyvios veiklos šuniui prireiks 20-30 minučių nusiraminti, todėl venkite aktyvių žaidimų prieš jums išeinant iš namų (ypatingai tada, jei šuo jaučia nerimą jums išėjus).
Jauną šuniuką svarbu mokyti ne tik norėti žaisti, bet taip pat ir nusiraminti: kai pasiūlote aktyvų žaidimą, po 15-20 sekundžių padarykite pauzę, girkite, kad šuo nusiramina (galite pasiūlyti skanėstą). Kai šuo nurimsta, galite ir vėl pasiūlyti žaidimą. Ramybės pauzės iš pradžių turėtų būti ganėtinai trumpos (trunkančios vos kelias sekundes), tačiau ilgainiui šias pauzes turėtumėte ilginti.
Parašykite komentarą Nutraukti komentarą