Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Augintinio kailio priežiūra

Augintinio kailio priežiūra

Lauke gyvenantys augintiniai paprastai šeriasi du kartus į metus – rudenį ir pavasarį, tačiau namuose laikomi gyvūnai nejaučia tokios didelės metų laikų kaitos, todėl ne visada šeriasi sezoniškai. Kartais juokaujama, kad šuo ar katinas šeriasi du kartus į metus... po pusę metų, nes namuose nuolat yra plaukų ir pūkų. Žinoma, jei augintinis šeriasi labai gausiai, tai nėra normalu, ir vertėtų apsilankyti pas veterinarą – gausų šėrimąsi kartais lemia ir įvairios ligos ar tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas.

Specialūs papildai kailiui

Net ir tada, jei augintinio mityba yra visavertė, kartais ima stigti tam tikrų maistinių medžiagų, ir tokiais atvejais gali pagelbėti žuvų taukai šunims ir katėms, kurie gali būti lašinami ant maisto. Taip pat gali pasiteisinti įvairūs maisto papildai kailiui ar net skanėstai, kurie padeda palaikyti kailio blizgesį.

Šuns kailio priežiūra

Sunkioji dalis: išsirinkite šukas

Šukų, skirtų šunims, yra labai daug ir įvairių, todėl nuėjus į parduotuvę galvoje užsidega neaišku kokios spalvos lemputė, kuri nieko nesufleruoja. Tada tenka klausti pardavėjo, o ką gi čia pasirinkus... Jis, žinoma, šypsosi puse lūpų, ir primerkęs akį rodo į pačias brangiausias. Ne, tikrai ne brangiausios šukos bus geriausiu pasirinkimu – jos skirstomos pagal tai, koks yra šuns kailio ilgis ir tipas. Taigi, pradėkime.

Trumpaplaukiai šunys

Trumpaplaukių šunų kailis nėra kerpamas, todėl geriausiu pasirinkimu bus tokios šukos šunims, kurios yra skirtos surinkti iškritusius, kitaip tariant, negyvus, plaukus. Puikiu pasirinkimu bus šukos – grėbliukas, kurių dantukai nėra dideli, taip pat ir šepetys arba silikoninės šukos-pirštinė.

Tokios šukos puikiai tiks prancūzų ir anglų buldogams, mopsams, vengrų vižlams, ir t.t.

Šukos vidutinio ilgio plauko šunims

Kai kuriems vidutinio ilgio plauko šunims gali prireikti trumpinti plaukus aplink kaklą, ausis, prie kojų, ir t.t. Dažniausiai tai visiškai pakanka atlikti kartą per metus. Paprastai  vokiečių aviganius ar spanielius pakanka iššukuoti vos kartą per savaitę, tačiau šukavimas susideda iš dviejų dalių: negyvų plaukų surinkimo ir šukavimo. Plaukų surinkimui yra naudojamas furmintorius, o šukavimui – adatinis šepetys arba šukos-grėblys.

Šukos-grėblys

Furminatorius (pokailio šukos)

Šukos ilgakailiams šunims

Ilgakailiams šunims naudojamos šukos su tvirtais metaliniais dantukais, kurios iššukuoja kailio paviršiui. Povilnei šukuoti naudokite furminatorių, kuris padės pašalinti negyvus plaukus.

Šiurkščiaplaukių šunų kailio priežiūra

Šiurkščiakailiai šunys nesišeria, tačiau jų kailiui reikalinga speciali priežiūra. Jų kailis pešamas (triminguojamas). Kasdien kailis turėtų būti šukuojamas adatiniu šepečiu arba šukomis-grėbliu.

Kaip dažnai maudyti šunį?

Tikrai nereikia dažnai maudyti šunį – pakanka tai atlikti kas tris-keturis mėnesius. Žinoma, jei šuns kailis labai susipurvina, galite tai atlikti ir dažniau – juk yra šunų, kurie mėgsta išsivolioti nelabai kvepiančiuose dalykuose (kalba skaudi patirtis...)

Katės kailio priežiūra

Kates pratinti prie šepečio reikėtų nuo mažumės, nes tokiu atveju ji nebijos šukavimo procedūros. Nesvarbu, kokio ilgio yra kailis – ilgas ar trumpas, katę šukuoti yra būtina, nes ji prausdamasi gali prisilaižyti plaukų, ir skrandyje susidarys plaukų sąvėlos.

Kokias šukas pasirinkti?

Tai priklausys nuo to, kokio ilgio yra katės kailis. Jei norite pašalinti negyvą povilnę, tam labiausiai tinka furminatoriai katėms, kurie efektyviai pašalina negyvus plaukus ir sumažina šėrimąsi. Nors kartais baiminamasi, kad šios povilnės šukos gali pažeisti gyvūno odą, tačiau nerimauti tikrai nereikėtų (tuo atveju, jei ant odos yra žaizdų, nenaudokite šių šukų). Ilgam kailiui šukuoti puikiai tiks šepetys su adatėlėmis arba šukos-grėblys, o šukavimo užbaigimui – guminės šukos-pirštinė katėms, kurios surinks negyvus plaukus. Paprastai katės mėgsta šukuotis, todėl ši procedūra augintinei nekels streso.

Ar reikia maudyti katę?

Sfinksai yra vienintelės kačių veislės atstovai, kurie turi būti maudomi kas savaitę, tačiau veisėjai paskutiniu metu pradėjo diskutuoti, ar tai tikrai yra būtina. Katės iš prigimties mėgsta švarintis, todėl jos pačios išsiprausia kailį. Katę prireikia maudyti tik tada, kai jos kailis susipurvina (pavyzdžiui, katė susitepa lauke).

Katė prisilaižo daug plaukų. Ką daryti?

Šukuoti, šukuoti, ir dar kartą šukuoti. Jei katė labai šeriasi, tai gali būti ženklas, kad jai kažkas negerai (pavyzdžiui, sutrikusi hormonų veikla). Apsilankykite pas veterinarą – gali prireikti atlikti tam tikrus tyrimus arba skirti katei tam tikrų maisto papildų. Jei katė yra ilgakailė, galite profilaktiškai duoti specialių priemonių, skirtų plaukų sąvėlų pasišalinimui iš skrandžio (veterinarijos klinikose rasite „Bezopet“, „CatMalt“ pastos ir kitų priemonių).  Taip pat galite nupirkti specialių skanėstų su salyklu.

Katės kailyje yra sąvėlų. Ką daryti?

Kad ir kaip knietėtų tuos plaukų gumulus iššukuoti, tačiau to daryti nepatariame. Katei tai tikrai sukels nemalonių pojūčių, o kitą kartą šukuotis ji paprasčiausiai bijos. Kad taip nenutiktų, patartina sąvėlas tiesiog iškirpti – nesirūpinkite, katė dėl to tikrai nekompleksuos, o kailis ataugs greičiau nei tikitės. Jei katės kailis yra labai susivėlęs, tokiu atveju patys nekirpkite gyvūno – verčiau kreipkitės į specialistus, kurie užtikrins tinkamą kailio kirpimą ir nepažeis augintinio odos (pavojų kyla tada, kai savarankiškai labai smarkiai nutrumpinamas augintinio kailis, nes neįgudus galima nukirpti pernelyg trumpai ir pažeisti odą).

Šunys ir katės

Kokios ligos gali lemti gausų kačių ir šunų šėrimąsi?

Veterinarai  paprastai įvardija šias dažniausias gausaus šėrimosi priežastis: vidaus organų ligos, medžiagų apykaitos ligos, netinkama mityba, kuri lemia įvairių medžiagų trūkumą organizme, hormonų pusiausvyros sutrikimai, šėrimąsi gali lemti įvairūs kailio parazitai (plaukagraužiai, blusos, poodinės erkutės, ir t.t.) Net jei augintis neina į lauką, rekomenduojama užlašinti priemonių nuo parazitų, kurios gali būti ir augalinės. Katės neretai šeriasi tada, jei serga inkstų ar kepenų nepakankamumu. Ir katės, ir šunys šeriasi gausiau, jei serga cukriniu diabetu.

Visų svarbiausia – tinkama mityba

Jei augintinis yra visiškai sveikas, jis šersis kur kas mažiau, todėl pirmas dalykas, kuriuo turi pasirūpinti kiekvienas šuns ar katės augintojas – subalansuota mityba. Nesvarbu, kas yra pasirenkama, ar sausas maistas, ar konservai, ar žalia mėsa, bet kuriuo atveju tai turi būti kokybiškas pašaras, kuriame nėra dažiklių, skonio stipriklių ir kitų dirbtinių medžiagų. Šunys ir katės yra plėšrūnai, todėl didžiąją mitybos raciono dalį turi sudaryti mėsa. Vertėtų itin kruopščiai rinktis tinkamą augintinių pašarą, ir čia jums visada galės patarti specialistai. Taip pat nemažai patarimų rasite ir internetinėje erdvėje – šiandien įvairi naudinga informacija gali būti randama iš tiesų labai greitai.

Tam tikrais atvejais kailis gali slinkti ir dėl to, kad šuo ar katė gauna per daug tam tikrų vitaminų ar mineralų, todėl visada yra svarbu ieškoti priežasties, kodėl taip nutinka. Šeimininkai turėtų žinoti ir tai, kad didžiojoje dalyje maisto papildų, kurie skirti kailiui, yra karotino, nuo kurio gali imti ruduoti labai šviesus ar tamsus augintinio kailis. Nors įvairių papildų galima įsigyti įvairiose pardavimo vietose, tačiau visada rekomenduojame pirmiausia pasikonsultuoti su veterinaru, kuris padės nustatyti tikslią kailio slinkimo priežastį ir paskirs tinkamas priemones nuo šios problemos.