Nors kartais yra manoma priešingai, šeškai yra plėšrūnai, todėl didžiąją jų maisto raciono dalį turi sudaryti mėsa. Šių augintinių šėrimo būdai yra keli, taigi, kuris jų yra pats tinkamiausias?
Šėrimas sausu maistu
Sausas maistas šeškams yra populiariausias šių augintinių šėrimo būdas. Šiuo metu galima rasti ne tokį ir mažą šeškams pritaikyto maisto pasirinkimą, todėl visada bus galima nuspręsti, kokį vertėtų pasirinkti. Kadangi sausas maistas šeškams paprastai yra parduodamas nedidelėmis pakuotėmis, tikrai neprireiks didelių išlaidų, kad galėtumėte atrasti tinkamiausią šeškams skirtą pašarą. Šeškams taip pat tinkamas ir superpremium klasės sausas maistas mažiems kačiukams, tačiau svarbu stebėti augintinio svorį. Sausas maistas, skirtas mažiems kačiukams, yra kaloringesnis, taigi, stebėkite, kad šeškas nenutuktų.
Maitinimas natūraliais produktais
Šeškams tikrai nėra tinkamas maistas „nuo stalo“, tačiau įvairūs natūralūs produktai taip pat gali užtikrinti visavertę augintinio mitybą. Vis dėlto, tam gali prireikti nemažai žinių ir laiko, nes jautiena, vištiena ar kalakutiena nėra natūralus šeškų maistas. Gamtoje šeškai maitinasi graužikais, kuriuos ėsdami gauna reikalingą medžiagų kiekį, taigi, jei šersite augintinį mėsa, jam gali stigti įvairių maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų.
Maitinimas graužikais
Tai – tinkamiausias maistas šeškams, tačiau didžioji dalis šeškų augintojų tam nesiryžta. Graužikai, duodami šeškams, turėtų būti auginami būtent šiam tikslui, o gyvūnų prekių parduotuvėse neretai galima įsigyti šaldytų pelių.
Kuo palepinti šešką?
Nors šeškai mėgsta ir vištos kiaušinius, tačiau jiems labiau tinkami ne vištų, bet putpelių kiaušiniai. Per dieną reikėtų duoti ne daugiau nei vieną putpelės kiaušinį. Taip pat šeškams tinkami skanėstai katėms ar šunims, kurių sudėtyje yra didelė dalis mėsos. Žinoma, persistengti tikrai nereikėtų, ir skanėstais šešką palepinkite tik kartais. Šeškams netinka skanėstai su katžole, jiems ji gali būti nuodinga.
Pasirūpinkite šviežiu vandeniu!
Nesvarbu, kokį mitybos tipą parinksite savo augintiniui, pasirūpinkite, kad jis visada turėtų šviežio vandens. Vienas geriausių pasirinkimų – pakabinama gertuvė su ratuku, kurį prilietęs augintinis gali lakti vandenį. Tokioje gertuvėje vanduo nesusiteršia, tačiau svarbu įsitikinti, kad jis nelaša.
Keletas faktų apie šeškus
- Vidutinė šeškų gyvenimo trukmė – 6-8 metai, tačiau kartais jie išgyvena ir iki 11-12 metų;
- Patinai paprastai būna stambesni ir sunkesni už pateles. Suaugęs šeškas gali sverti nuo 400 iki 3500 gramų;
- Didžiąją dienos dalį šeškai pramiega. Paprastai per parą jie miega maždaug 18 valandų (dar daugiau nei katės), aktyviausi paprastai būna aušros ir saulėlydžio metu (vis dėlto, gali prisitaikyti ir prie šeimininkų dienotvarkės);
- Šeškų regėjimas yra labai prastas, tačiau puiki uoslė ir klausa. Šeškai negali numatyti atstumo, todėl būtina saugoti, kad jie nenušoktų iš didelio aukščio;
- Šeškai labai mėgsta vogti ir slėpti daiktus. Taip, taip, jei jie turėtų savo šūkį, jis neabejotinai skambėtų taip: „Nepagautas – ne vagis!”;
- Pateles būtina sterilizuoti, jei neplanuojate šeškų veisti (o tai nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti);
- Ar šeškai smirda? Ne, kol jų nesupykdo ar neišgąsdina!