Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Akvariumo žuvys ir jų priežiūra

Akvariumo žuvys ir jų priežiūra

Akvariumo žuvų pasirinkimas dabar yra tikrai labai didelis, todėl ne visuomet paprasta apsispręsti, kokias žuvis vertėtų pasirinkti. Kaip ir kitiems augintiniams, akvariumo žuvims yra reikalinga tinkama priežiūra, kuri gali skirtis, priklausomai nuo to, kokias žuvis nuspręsite pasirinkti. Taigi, kokie yra žuvų tipai, ir ką svarbu žinoti apie jų priežiūrą?

Gyvavedės žuvys

Gyvavedės žuvys pagimdo jau išsivysčiusius jauniklius, kurie sugeba savarankiškai ieškoti maisto. Gyvavedės žuvys sudaro maždaug tris procentus visų žuvų, suskaičiuojama maždaug 18 000 jų rūšių. Šios žuvys pasižymi puikiu prisitaikymu prie įvairių sąlygų, jos nėra labai reiklios, todėl šias žuvis gali auginti ir pradedantieji akvariumistai. Jei svarstote auginti gyvavedes žuvis, bus reikalingas maždaug 50 litrų akvariumas. Paprastai yra skaičiuojama, kad 3 cm žuviai reikia maždaug 3 litrų vandens, tačiau tikrai nereikėtų auginti pernelyg didelio žuvų kiekio. Taip pat svarbiau yra tai, kiek ploto tenka žuvims – jei akvariumas yra gana aukštas, jo talpa bus didesnė, tačiau žuvys nebūtinai turės daugiau vietos plaukioti. Populiariausios akvariumuose auginamos gyvavedės žuvys – molinezijos, kurių temperamentas yra labai ramus ir taikus, gupijos, pecilijos ir kardonešiai.Gyvavedėms žuvims reikalinga maždaug 25 laipsnių Celsijaus temperatūra, kurią vertėtų stebėti (tam pravers akvariumo temperatūros termometras).

Labirintinės žuvys

Labirintinių žuvų šeimą sudaro 18 genčių. Maždaug 75  labirintinių žuvų rūšys gyvena gėlame arba apysūriame vandenyje, pietų ir pietryčių Azijos bei Afrkos vandens baseinuose. Labirintinės žuvys gyvenimo sąlygoms nėra reiklios, jos yra prisitaikiusios taip, kad galėtų kvėpuoti net ir tokiame vandenyje, kuriame deguonies kiekis yra labai nedidelis. Tinkamiausia temperatūra labirintinėms žuvims – nuo 22 iki 28 laipsnių Celsijaus. Vienos populiariausių labirintinių žuvų – tai guramiai, išsiskiriantys savo išvaizda, šios žuvys mielai valgo sausą ir gyvą maistą. Jei guramiams yra sudaromos tinkamos gyvenimo sąlygos, šios žuvys gali išgyventi iki dešimties metų. Guramius galima laikyti su gyvavedėmis, chracidinėmis žuvimis, taip pat ir su šamais ir auksinėmis žuvelėmis.

Ciklidai

Ciklidai traukia akį savo ryškiomis spalvomis. Šias žuvis neretai augina patyrę akvariumistai. Nors šios žuvys yra gana atsparios ligoms, tačiau ciklidai yra vieni agresyviausių akvariumo gyventojų. Jei akvariumas šioms žuvims yra pernelyg ankštas, ciklidai tampa dar agresyvesni. Svarbu tai, kad būtų parenkamos tinkamos ciklidų rūšys akvariume, o tai reikalauja tam tikrų žinių. Tanganikos ir Malavio ežerų ciklidai neturėtų būti laikomi tame pačiame akvariume. Svarbu yra tai, kad parinktų žuvų rūšys suaugusios būtų panašaus dydžio, nes tai gali padėti sumažinti šių žuvų agresiją.

Diskusai

Diskusai natūraliai gamtoje gyvena Amazonės upės baseine, taip pat ir ežeruose ir upėse. Akvariumistai diskusus mėgsta auginti dėl šių žuvų išskirtinumo. Vis dėlto, mūsų šalies vanduo diskusams yra kiek per kietas, šios žuvys mėgsta minkštesnį vandenį. Esant galimybei, vandenį galima paminkštinti. Diskusams tinkamiausia temperatūra – iki 30 laipsnių Celsijaus (temperatūra gali svyruoti nuo 27 iki 32 laipsnių Celsijaus, bet ne daugiau). Jei yra reikalingas tam tikras gydymas, temperatūrą laikinai galima pakelti iki 35 laipsnių Celsijaus, nes tokio šiltumo vandenyje išgyvena ne visi parazitai. Diskusams yra reikalingas erdvus akvariumas (mažiausiai 200 l), nes suaugusios žuvys siekia net 15-20 cm. Akvariumo aukštis turėtų būti ne mažesnis nei 50 cm. Vienam suaugusiam diskusui turėtų tekti 40-50 litrų vandens. Akvariume, kurio gruntas yra šviesus, diskusų spalvos atrodo ryškesnės. Taigi, baltas gruntas tokiame akvariume bus geresniu pasirinkimu. Diskusai itin mėgsta kaloringą maistą, geriausiu pasirinkimu bus baltyminis pašaras (tinka jaučio širdis, sliekai, krevetės, ir t.t.) Diskusai yra gana taikios žuvys, geriausia įsigyti 5-6 jaunas žuvis, kurias laikysite viename akvariume.

Karpinės žuvys

Karpinių žuvų grupė yra didžiausia tarp visų gėlavandenių žuvų. Galima išskirti keletą populiariausių akvariuminių karpinių žuvų: tai – tigrinis barbusas, kuriam tinkamiausias minkštas silpno rūgštingumo vanduo, vandens temperatūra turėtų būti 20-26 laipsniai Celsijaus;  Sumatros barbusas, kuriam tinkamiausias 24-28 laipsnių vanduo, Rasbora klounas, kuriam reikalinga vandens temperatūra yra tokia pat kaip ir Sumatros barbusui. Zebrinės danijos mėgsta šaltesnį, 18-24 laipsnių vandenį. Auksinės žuvelės yra vienos populiariausių žuvų rūšių, ir, nors kartais jos yra laikomos labai nedideliuose akvariumuose, tačiau svarbu žinoti, kad šioms žuvims augant reikėtų didinti ir akvariumą.

Dugninės žuvys

Dugninės žuvys nėra labai reiklios. Vienas dažnesnių akvariumistų pasirinkimų – ancistrai, kurie neretai vadinami „akvariumo valytojais“. Šios žuvys kruopščiai nuvalo dumblius nuo akvariumo akmenų bei medžių šakų, todėl palaikyti akvariumo švarą tampa dar paprasčiau. Šioms žuvims tinkamiausia vandens temperatūra – nuo 18 iki 27 laipsnių Celsijaus.

 

Akvariumo talpa ir dydis įvairioms žuvims

Prieš įsigydami akvariumą ir įveisdami jose žuvis pirmiausia pagalvokite apie tai, ar turėsite pakankamai laiko rūpintis šiais vandens gyventojais. Nors akvariumo žuvys reikalauja mažiau priežiūros nei kiti augintiniai, tačiau nusiteikite, kad akvariumo valymas gali priversti atsiraitoti rankoves. Jei savaitgaliais išvykstate, maža bėda – savaitgalio žuvų pašaras užtikrins, kad žuvys bus sočios.

Parašykite komentarą

* Vardas:
* E-paštas: (neskelbiamas)
   Internetinis puslapis (http://)
* Komentaras:
Atkartokite kodą