Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Šeškai: ar viską apie juos žinote?

Šeškai: ar viską apie juos žinote?

Šeškai – kiaunių šeimos žinduoliai, kurie neretai yra pasirenkami ir kaip augintiniai. Naminiai šeškai yra labai mieli padarėliai, kurie šeimininkams sukelia tikrai daug džiaugsmo, o kartais – ir šiokių tokių rūpesčių. Jei šeškas turėtų savo šūkį, jis neabejotinai skambėtų taip: „nepagautas – ne vagis!“, nes šeškai labai mėgsta įvairius daiktus tempti į savo slėptuves. Nors šiandien naminiai šeškai yra gana populiarūs augintiniai, tačiau jie reikalauja specialios priežiūros – tai ne šuo ir ne katė, tad prieš įsigyjant tokį augintinį vertėtų įgyti tam tikrų žinių.

10 faktų apie šeškus

1. Tos ilgos miego valandos...

Šeškai miega nuo 18 iki 20 valandų per parą, tačiau likusį paros laiką jie būna labai aktyvūs. Labai aktyvūs! Dauguma šeškų savininkų šeškus augina erdviuose narveliuose, tačiau jiems taip pat reikia pakankamai išsidūkti. Taigi, čia tikrai pravers žaislai šeškams – įvairios šluotelės, tuneliai, ir t.t. Dėmesio: šeškams netinkami žaislai su katžole!

2. Šeškų gyvenimo trukmė

Šeškai vidutiniškai gyvena 6-8 metus, tačiau taip pat pasitaiko atvejų, kada šeškai išgyvena ir 11-12 metų.

3. Man patinka aušra ir saulėlydis!

Šeškai būna aktyviausi aušros ir saulėlydžio metu,tačiau gyvendami namuose puikiai prisitaiko ir prie šeimininko dienotvarkės. Šeškai gali įgusti žaisti tada, kai šeimininkas grįžta iš darbo, o ilgas darbo valandas pramiegoti hamake ar kitoje mėgstamoje slėptuvėje.

4. Šeškų svoris

Patinai yra kur kas stambesni ir sunkesni už pateles. Patelių svoris gali nesiekti kilogramo, o patina gali sverti ir 3 ar 4 kilogramus.

5. Ar čia tu? Nematau…

Šeškai yra trumparegiai, tačiau jų klausa ir uoslė yra labai gerai išvystytos. Šeškas nesupras, koks yra atstumas nuo kėdės paviršiaus iki žemės, todėl svarbu pasirūpinti, kad šeškas nelaipiotų aukštai esančiais paviršiais.

6. Šeškai yra plėšrūnai

To tikrai nereikia sakyti šeškų augintojams, tačiau ne visiems yra žinoma, kad šeškai nėra graužikai. Pagrindinę šeškų maisto raciono dalį turi sudaryti mėsa, gali būti pasirenkamas specialus sausas maistas šeškams arba mažiems kačiukams skirtas sausas maistas (pavyzdžiui, Orijen ar Royal Canin).

7. Ar šeškai yra naminiai gyvūnai?

Taip. Šeškai buvo prijaukinti gana seniai – dar prieš 2000 metų. Naminiai šeškai kartais yra painiojami su laukiniu jų giminaičiu – juoduoju šešku.

8. Iš kur tas kvapas?

Neauginantiems šių gyvūnėlių šeškai neretai asocijuojasi su prastu kvapu, tačiau teigti, kad šeškas smirda, gal ir nereikėtų. Specifinį kvapą šeškas gali paskleisti tada, kai yra susijaudinęs ar išsigandęs. Kai norima panaikinti šeško kvapą, kartais jis yra maudomas, tačiau tai gali tik dar labiau suaktyvinti liaukų veiklą. Žodžiu, negąsdinkite šeško, ir jis jūsų negąsdins nemaloniais kvapais :)

9. Pateles būtina sterilizuoti

Laisvėje šeškai visada susiranda porą, su kuria gali pratęsti giminę, tačiau kas kita namų sąlygomis laikomi šeškai. Jei neplanuojate šeškus veisti (o tai tikrai reikalauja nemažai žinių), pateles būtina sterilizuoti, nes priešingu atveju  tai gali baigtis labai liūdnai – užsitęsusi patelių ruja gali baigtis mirtimi.

10. Tai iš kur kilo tas šeškas?

Senoji šeškų kilmė iki šiol nėra nustatyta, tačiau manoma, kad jų artimi giminaičiai yra Europos skunkai.

Parašykite komentarą

* Vardas:
* E-paštas: (neskelbiamas)
   Internetinis puslapis (http://)
* Komentaras:
Atkartokite kodą