Klikeris – tai priemonė, kuri yra naudojama pozityvios dresūros metu. Kai yra pastebimas pageidaujamas šuns elgesys, jis yra užfiksuojamas klikerio garsu. Šeimininkas privalo turėti klikerį rankoje, kad galėtų kuo greičiau paspausti garso mygtuką. Jei delsiama, savaime suprantama, šuo nebežino, koks elgesys buvo fiksuojamas. Po to „stebuklingo“ klikerio garso šuo yra apdovanojamas skanėstu, taigi, klikerio garsas šuniui yra tikrai malonus.
Žaidimas „šilta-šalta“
Iš esmės, klikerio naudojimas primena daugumos mūsų vaikystėje žaistą žaidimą „šilta-šalta“. Kai artėjama prie tam tikro objekto, sakoma „šilta“ arba „šalta“, lygiai taip pat ir šuo, atlikdamas tam tikrus veiksmus, girdi klikerio garsą arba ne. Taigi, tai jam padeda paprasčiau išsiaiškinti, ko gi nori tas šeimininkas. Pozityvioje dresūroje nėra naudojamos bausmės – galima sakyti, kad šuo nubaudžia pats save neatlikdamas pageidaujamų veiksmų. Maisto nėra, žaidimų nėra... Tai kada bus išgirstas tas stebuklingas spragtelėjimas? Pozityvi dresūra skatina šunis mąstyti – jis atlieka tam tikrus veiksmus ne tam, kad išvengtų bausmės, o tam, kad gautų apdovanojimą, taigi, stengiamasi labiau.
Svarbiausia taisyklė – jokio skubėjimo
Mokymasis su klikeriu – ilgas, bet smagus procesas. Jokiu būdu negalima skubėti ir raginti šunį kuo greičiau atlikti tai, ko yra pageidaujama. Idealu, jei mokymosi metu nėra jokių pašalinių garsų – tokiu atveju klikerio spragtelėjimas nebus supainiojamas su kitais aplinkos garsais. Pirmosios mokymosi sesijos turėtų būti pakankamai paprastos. Lengvai ir greitai atliktos užduotys, už kurias gaunami skanėstai?! Kas gali būti geriau?
Greita šeimininko reakcija – taip pat labai svarbu
Klikeris turi būti spaudžiamas tuo metu, kai šuo atlieka norimą veiksmą, bet ne po to, taigi, greita šeimininko reakcija visada yra svarbu. Po spragtelėjimo šuo turi būti apdovanojamas skanėstu – kąsneliai gali būti visai nedideli, tačiau ypač trokštami. Jei jums patiko tai, ką padarė šuo, nespauskite klikerio pakartotinai – reikalingas tik vienas spragtelėjimas, o kąsnelių galite duoti ir daugiau. Mokymosi sesijos turėtų būti trumpos, o komanda „laisvai“ turėtų būti duodama, kai šuo tikrai gerai atliks pageidaujamą veiksmą. Iš karto po to – daug skanėstų ir žaidimų! O kas toliau? POILSIS!