Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Šuo ėda žolę – netrukus lis?

Šuo ėda žolę – netrukus lis?

Turbūt visi žinote šį posakį, bet ar jis yra teisingas? Veterinarų teigimu, tai veikiau prietaras, nes nėra pastebėta, kad prieš lietų šunys ėstų daugiau žolės. Priežasčių, kodėl šuo ėda žolę, gali būti ne taip ir mažai – tai gali būti daroma dėl nuobodulio, dėl  skrandžio darbo sutrikimų ar paprasčiausiai dėl gero žolės skonio.

Kokius augalus dažniausiai kramsnoja šunys?

Šunys mėgstamus augalus ilgainiui ima atpažinti, taigi, jūsų augintiniui tiks ne bet kokia žolė. Šunys mielai kramsnoja paprastąją šunažolę, pievinę miglę, pašarinį motiejuką, tikrąjį eraičiną, ir t.t.

Ar žolės valgymas – normalus elgesys?

Tikrai taip. Nors šunys yra plėšrūnai, kurių pagrindinę maisto raciono dalį sudaro mėsa, tačiau jie tikrai neatsisakys ir augalinio maisto (na, jei jau nebus mėsos...) Augalus šunys naudoja kaip alternatyvų maisto šaltinį, o kartais žolė yra tikri skanėstai šunims, kuriais jie esant galimybei pasilepina. Yra teorija, kad šunys ėda žolę, nes jų mitybos racione trūksta ląstelienos, tačiau su tuo sutinka ne visi specialistai. Jei pastebite, kad jūsų šuo dažnai ėda žolę, ir paskui vemia, pabandykite pakeisti pašarą – daugiau ląstelienos turintis sausas maistas šunims (pavyzdžiui, dietinis arba skirtas senjorams) gali padėti išspręsti šią problemą, tačiau kiekvienas atvejis yra labai individualus.

Ne tik maistas, bet ir vaistas

Tenka pastebėti, kad sunegalavę šunys instinktyviai ieško žolės (net ir tie šunys, kurie paprastai žolės nemėgsta). Žolė gali pagelbėti šunims nuo vidurių pūtimo, padidėjusio rūgštingumo ar nuo kitų virškinimo sutrikimų. Sunegalavęs šuo žole nesimėgauja, veikiau ją ryja.  Praryta žolė dirgina gleivinę, todėl sukelia vėmimą.

Ar žolė gali pakenkti?

Jei pastebėjote, kad jūsų šuo ėda žolę, tikrai nereikėtų sunerimti. Nors retais atvejais tai gali būti ir gana rimtų ligų požymis, tačiau šeimininkai turėtų pastebėti ir tam tikrus simptomus. Susirūpinti reikėtų tik dėl to, ar augalai nėra apipurkšti chemikalais, kuriais augintinis gali apsinuodyti.

Na, o atsakant į klausimą straipsnio pavadinime – jei šuo ėda žolę, tikrai nereikia ieškoti skėčio :)