Šuniuką paskiepijom... ar reikalingas karantinas?
Dauguma veterinarų teigia, kad karantinas yra tikrai tikrai būtinas, ir visą jo laikotarpį šuo turi būti namuose. Vis dėlto, vis daugiau šunų augintojų tokią rekomendaciją ignoruoja, motyvuodami tuo, kad šis laikotarpis yra labai svarbus socializacijos etapas. Iš tiesų teisūs ir vieni, ir kiti. Jei norite, kad šuniukas kuo greičiau išmoktų „reikalus“ atlikti lauke, nereikėtų jo uždaryti namuose, tačiau lauke vertėtų pasirinkti tokias vietas, kuriose vaikšto kuo mažiau šunų. Tam tikrai tiks nuosavas kiemas ar švari pievelė, o vėliau, kai karantinas bus pasibaigęs, galėsite plėsti pasivaikščiojimo vietas.
Bausti ar nebausti?
Toks klausimas kyla tikrai neretai, tačiau atsakymas yra gana paprastas – bausti negalima, pasigailėti. Kablelis padėtas būtent toje vietoje, kurioje reikia. Dažna šunų „auklėjimo“ priemonė – laikraštis, kuriuo trenkiama šuniui per nugarą ar užpakalį. Taip elgtis tikrai nereikėtų – viskas, ko šuo išmoks, yra tai, kad šeimininkas yra ne visai stabilios psichikos. Ar to tikrai norite? Be to, labai maža tikimybė, kad šuo supras, už ką yra baudžiamas, nes bausmė dažniausiai taikoma jau po visko. Kokią sąsają padarys šuo, šito mes nežinome, bet tai gali neigiamai atsiliepti ateityje.
Tai... ką daryti?
Girti! Ne, ne tada, kai šuo šlapinasi ant grindų, bet tuomet, kada jis tvarkingai „reikalus" atlieka lauke. Pagyrimai turi būti iš tiesų motyvuojantys! Kol šuniukas yra jaunas, pasistenkite į lauką išvesti kuo dažniau, ir po kiekvieno „reikalo” atlikimo šunį paskatinkite pagyrimu. Vėliau galėsite taikyti ir tam tikrą žodinę komandą (kokia ji bus – jūsų fantazijos reikalas). Jei pastebėsite, kad šuniukas labai uostinėja grindis, o gal net suka ratus, tai yra ženklas, kad laikas į lauką. Netingėkite iš karto lėkti pro duris! Prireiks šiek tiek laiko ir kantrybės, tačiau ateityje tikrai galėsite išvengti problemų.