Šuo ėda žolę, vadinasi, lis? Kodėl šuo gaudo savo uodegą? Kodėl katė ignoruoja savo kraiko dėžutę? Šie ir kiti klausimai dažnai kyla šunų bei kačių savininkams, ir kartais atsakymai yra paremti mitais. Taigi, kodėl augintinis elgiasi vienaip ar kitaip?
1. Orų prognozė ir žolės valgymas
Jei sinoptikai spėtų orus pagal tai, ar šuo ėda žolę, ar ne, orų prognozė visada būtų tokia pati – lietus, lietus, ir dar kartą lietus. Pasaulyje yra daugybė šunų, ir sunku pasakyti, kiek jų kasdien ėda žolę. Tai visiškai nesusiję su orų permainomis. Vieni šunys ėda žolę dėl to, kad jiems paprasčiausiai skanu, kiti tokiu būdu bando valyti skrandį – žolės rijimas dažnai sukelia vėmimą.
2. Kodėl šuo trina užpakalį į žemę?
Kartais manoma, kad taip yra dėl to, kad šuo turi kirmėlių, tačiau nebūtinai. Dažnais atvejais tai reiškia, kad jo analinės liaukos yra užsikimšusios (neretai tai nulemia netinkama mityba). Analines liaukutes galima išspausti savarankiškai, tačiau turite išmokti tai padaryti tinkamai – jei jų užsikimšimą pastebite pirmą kartą, keliaukite pas veterinarą, kuris suteiks visą reikalingą informaciją.
3. Katė tuštinasi ne kraiko dėžutėje... ką daryti?
Pirmiausia vertėtų nustatyti priežastį, kodėl katė taip elgiasi. Kartais priežastis yra labai paprasta – kraiko dėžutė yra nešvari arba pakeitėte kraiką, kuris katei atrodo nepriimtinas. Nekastruoti patinai kartais šlapinasi žymėdami teritoriją, todėl gali pagelbėti kastracija. Taip pat tuštinimasis ne kraiko dėžutėje gali reikšti tai, kad katė serga tam tikromis ligomis, todėl verta apsilankyti pas veterinarą. Priežasčių, kodėl katė taip elgiasi, yra daugybė, tačiau nesužmoginkite kačių, ir nepriskirkite tokio elgesio kerštui.
4. Šuo gaudo savo uodegą. Kodėl?
Aktyvūs šunys kartais taip elgiasi dėl to, kad jiems nepakanka fizinio arba protinio krūvio. Taigi, pasirūpinkite, kad šuo pakankamai išsilakstytų ir gautų protinės veiklos. Kartais įvairūs žaidimai-mįslės šunis taip išvargina, kad jie neturi nei noro, nei jėgų lakstyti. Žaidimų-mįslių galite pasigaminti ir patys: tam tiks keksiukų formelė ir teniso kamuoliukai, po kuriais paslėpkite skanėstų.
5. Kodėl, na, kodėl šuo graužia mano daiktus?
Nes jie skanūs! Skanūs, ir padėti ne vietoje. Nuo pat mažumės šuo turi būti mokomas, kas galima, o kas – ne. Dažniausiai batai ir kiti šeimininko daiktai yra graužiami iš nuobodulio. Jei jūsų visą dieną nebūna namuose, šuo tikrai bus dėkingas už tai, jei paliksite nors vieną batą... Taip, jis jį tikrai sugrauš, tačiau jausis laimingas. Šuo turi gauti pakankamai veiklos ir būti mokomas, kad negalima imti įvairių daiktų. Šunys šeimininkus tikrai išmoko tvarkos – jums svarbūs daiktai turėtų būti paliekami šuniui nepasiekiamoje vietoje.