Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Šuo kosėja? Galbūt jam šunidžių kosulys

Šuo kosėja? Galbūt jam šunidžių kosulys

Šunidžių kosulys – tai užkrečiama šunų liga, kuri pasireiškia kosuliu ar net dusuliu. Šunų savininkai kartais ią ligą supainioja su gerklės sudirginimu, kurį gali sukelti rūgštingumo padidėjimas. Vis dėlto, jei pastebite, kosulys užsitęsia, reikėtų nedelsti, ir kreiptis į veterinarą.

Kaip atpažinti šunidžių kosulį?

Šunidžių kosulys dažniausiai pasireiškia sausu kosuliu. Neretai atrodo, kad šuns gerklėje yra kažkas užstrigę. Paprastai šuo išlieka judrus, apetitu nesiskundžia. Ligai progresuojant gali būti atsikosėjama baltomis putotomis gleivėmis, gali prasidėti karščiavimas, šuo gali vemti, viduriuoti. Norint išvengti komplikacijų, į veterinarijos gydytoją reikėtų kreiptis kuo skubiau – jei to nepadarysite pirmąsias penkias ligos dienas, gali atsirasti komplikacijų. Šunidžių kosulys yra užkrečiama liga, todėl būtina augintinį izoliuoti nuo kitų šunų.

Kaip šunys užsikrečia šunidžių kosuliu?

Užsikrėsti šunidžių kosulių šunys gali oro-lašeliniu būdu arba per užkrėstus daiktus. Šunidžių kosulys labiausiai plinta uždarose prastai vėdinamose patalpose: dažniausiai šunys užsikrečia parodų, šunų sporto varžybų ar treniruočių metu, taip pat ir šunų viešbučiuose. Jei norima būti užtikrintiems, kad augintinis neužsikrės šunidžių kosuliu, geriausia rinktis vakcinaciją (ji galima tada, kai augintinis yra visiškai pasveikęs).

Kaip gydyti šunidžių kosulį?

Šunidžių kosulys yra gydomas veterinaro paskirtais vaistais. Paprastai gydymas trunka 10-14 dienų. Per šį laikotarpį pasirūpinkite, kad šuns kvėpavimo takai nebūtų dirginami:

  • Netinkamas antkaklis gali dar labiau iššaukti šuns kosulį, todėl pasirūpinkite, kad antkaklis neužspaustų trachėjos. Puikia pasirinkimo galimybe gali būti petnešos šunims;
  • Kol maudotės, galite įleisti augintinį į vonią – vandens garai gali nuraminti kvėpavimo takus;
  • Saugokite augintinį nuo cigarečių dūmų;
  • Pasistenkite, kad šuo patirtų kuo mažiau streso;
  • Ribokite augintinio fizinį aktyvumą;
  • Jei šuo nėra alergiškas, galite duoti šiek tiek medaus;
  • Užtikrinkite visavertę augintinio mitybą, įsitikinkite, kad jis laka pakankamai vandens.

Ar katės gali užsikrėsti šunidžių kosuliu?

Katės paprastai neužsikrečia šunidžių kosuliu, tačiau jos gali būti „tarpine grandimi“ perduodant šį virusą, jei kontaktuos su užsikrėtusiais gyvūnais ar daiktais. Kačių kosulio priežastis paprastai būna kita, todėl norėdami ją išsiaiškinti kreipkitės į veterinarą.

Nors tam tikrais atvejais šunidžių kosulys gali praeiti ir negydomas, tačiau rizikuoti tikrai neverta. Ligos eiga gali būti gana sunki, jei šuo yra senas, ar priešingai – labai jaunas (sunki ligos eiga neretai pasireiškia 1,5 mėn. – 6 mėn. Šuniukams), taigi, pastebėję simptomus kreipkitės į veterinarą.