Iki Naujųjų metų dar liko keli mėnesiai, tačiau artėjant šiai šventei vis dažniau galime išgirsti šaudomų petardų ir fejerverkų garsus. Kai kuriuos šunis tai tiesiog veda iš proto: vieni jų slepiasi, kiti – loja, dar kiti elgiasi taip, kaip jau jiems pavyksta. Nė vienas šunų mylėtojas nenori, kad jo augintinis patirtų stresą, todėl su šia baime reikia kovoti. Taigi, ką daryti?
Prie garsų pratinkite iš anksto
Internetinėje erdvėje rasite ne taip ir mažai įvairių garso įrašų, todėl juos galite tinkamai išnaudoti. Iš pradžių fejerverkų garso įrašą paleiskite tyliai, tuo metu su šunimi žaiskite ar jį šerkite. Kai matysite, kad šuo į šį foninį garsą visiškai nereaguoja, galėsite po truputį garsinti. Žinoma, tam prireiks laiko ir kantrybės: jei persistengsite, galite tiesiog išgąsdinti šunį, o to tikrai norėtųsi išvengti. Treniruokitės kasdien – vėliau galėsite paprašyti šeimos narių ar giminaičių, kad išėję į lauką susprogdintų petardą. Žinoma, tą darykite tik tada, kai būsite tikri, kad šuo neišsigąs.
Pasirūpinkite augintinio užimtumu
Lauke šaudo fejerverkai, blyksi šviesos, o šuniui visa tai nerūpi, nes jis yra užsiėmęs. Žinoma, langų užtamsinimas visada yra puiki mintis, tačiau tuomet, jei pasirūpinsite augintinio užimtumu, didelė tikimybė, kad jam nerūpės nei iš lauko sklindantys garsai, nei šviesos. Vienas geriausių užsiėmimų – tai paieškos žaidimai. Sprendimų gali būti tikrai įvairių: tai gali būti kilimėlis, kuriame paslėpti skanėstai, sukarpyti drabužiai, keksiukų formos, kuriose skanėstus slepia kamuoliukai, ir t.t. Tokių paieškos žaislų galite pasigaminti ir patys. Štai – kelios idėjos:
O kaip raminamieji?
Nors veterinarijos gydytojai kartais gali rekomenduoti raminamuosius, tačiau jie tiks tik ypatingais atvejais. Kuo rečiau – tuo geriau. Jei manote, kad Naujųjų metų naktį šuniui ištverti bus pernelyg sunku, veterinarijos klinikoje galite įsigyti raminamųjų. Po Naujųjų metų sutikimo dažniausiai padaugėja skelbimų apie pabėgusius šunis, todėl rekomenduojama šunį vesti į lauką tada, kai fejerverkai dar nėra šaudomi. Namuose užsidarykite langus, įjunkite muziką, bendraukite su savo augintiniu, jį šerkite. Atminkite, kad visi pokštelėjimai tėra foninis dalykas – nerodykite išgąsčio patys, elkitės natūraliai, tarsi nieko čia tokio nenutiko.