Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kiek kainuoja išlaikyti šunį?

Kiek kainuoja išlaikyti šunį?

Toks klausimas kyla daugumai žmonių, kurie planuoja įsigyti šunį. Jei augintinį pirksite iš veislyno, žinoma, prisidės ir šios išlaidos, tačiau jų neskaičiuosime. Veislynuose parduodamų šunų kainos gali labai skirtis, be to, visada yra galimybė pasiimti šunį iš prieglaudos (labai sveikintinas sprendimas). Taigi, kiek gali kainuoti šuns išlaikymas mėnesiui, jei jį šersite kokybišku maistu ir patenkinsite pagrindinius augintinio poreikius?

Pirminės išlaidos

Šuns „kraitelis“ gali kainuoti gana nepigiai, tačiau tam tikrų daiktų vėliau nereikės pirkti:

  •          Šuns guolis: nuspręskite, kurioje namų vietoje miegos šuo. Dauguma šunų augintojų nusprendžia skirti kampelį, kuriame stovės šuns narvas – ši vieta turi būti pakankamai erdvi, be skersvėjo, idealu, jei tai yra ramus kampelis, kuriame šuo gali netrukdomas miegoti. Guolių kainos gali būti labai įvairios – nuo 10 iki maždaug 80 eurų, o narvų kainos prasideda nuo maždaug 40 eurų. Jei norite sutaupyti, galite rinktis naudotą narvą (guolį geriau pirkti naują, nes jį rekomenduojama keisti kas metus);
  •          Šuns pavadėlis, antkaklis ar petnešos. Nors daugybė šeimininkų nusprendžia rinktis „Flexi“ pavadėlį, tačiau svarbu žinoti, kad jis visiškai nėra tinkamas tada, kai šuo yra mokomas komandos „Greta!”. Taigi, geriausia rinktis pakankamai ilgą paprastą pavadį;
  •          Šuns žaislai: jei į namus atkeliauja labai jaunas šuniukas, geriausia rinktis tokius žaislus, kurie yra pritaikyti kramtymui. Puikiu pasirinkimu gali būti „Kong“ žaislai, kurių neįveikia net ir patys didžiausi „graužikai“;
  •          Šuns dubenėlis: jaunam šuniukui gali visiškai pakakti nedidelių dubenėlių, skirtų vandeniui ir maistui, tačiau vėliau reikės ir didesnių dubenėlių, kurie būtų tinkami augintinio dydžiui. Nors dažnai manoma, kad dideliam šuniui yra reikalingi dubenėliai su paaukštinimu, tačiau tai nėra tiesa – visiškai pakanka įprasto žemo dubenėlio.
  •          Kiti daiktai: dantų priežiūros priemonės, šukos, nagų žirklutės, maišeliai išmatoms, palutės (jei šuniukas jaunas ir dar neina į lauką), pėdučų kremas žiemai, jei reikia – drabužėliai (jų galėsite įsigyti ir vėliau). Ir, žinoma, - šuns maistas, dėl kurio taip pat reikėtų apsispręsti. Šunį galima šerti RAW ar BARF mityba, tačiau dažniausiu pasirinkimu tampa sausas maistas šunims.

Taip pat įvertinkite, kad gali būti reikalingos ir pirminės sveikatos išlaidos, pavyzdžiui, sterilizacija/kastracija. Jei imsite augintinį iš prieglaudos, galite ieškoti klinikų, kurios taiko nuolaidas prieglaudinukų sterilizacijai/kastracijai (dažnai tai kainuoja 50 proc. pigiau). Taip pat kainuos mikročipo įdėjimas ir kasmetiniai skiepai.

Ojojoi... Tai kokia čia bus suma? Mūsų skaičiavimais – apie 100-200 eurų, priklausomai nuo to, ar pirksite narvą, didelį guolį  ir kokybiškas petnešas.

Sausas maistas šunims: kiek tai kainuos?

Dažnai manoma, kad kokybiškas sausas pašaras šunims kainuos labai brangiai, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Galime palyginti du populiarius sausus pašarus – Brit Care  „Salmon and Potato“ ir Orijen „Six Fish“. Abu pašarai yra begrūdžiai, skirti suaugusiems visų veislių šunims, o sudėtį sudaro didelė dalis žuvies.

Suaugusiam 10 kg sveriančiam šuniui per dieną reikės:

Orijen „Six Fish“ – 86-152 g;

Brit Care „Salmon and Potato“ – 80-120 g (reikalingas maisto kiekis priklauso nuo augintinio aktyvumo)

Paskaičiuokime, kad šuo per dieną suvalgys 100 g sauso maisto. Per mėnesį reikės 3 kilogramų sauso pašaro, taigi, Brit Care jums kainuos apie apie 13 eurų, o Orijen – apie 34 eurus.

Šuns dresūra

Nors kartais manoma, kad šunį galima puikiai išdresuoti savarankiškai, tačiau anksčiau ar vėliau tenka kreiptis į specialistus, nes... atsiranda elgesio problemų. Žinoma, to visada norėtųsi išvengti, todėl dresūros pamokas vertėtų pradėti lankyti dar nuo mažumės. Jei lankysite užsiėmimus grupėje kartą per savaitę, per mėnesį tam išleisite apie 40 eurų, individualios treniruotės kainuos brangiau. Kai kurios dresūros mokyklos gali pasiūlyti nuolaidų tiems asmenims, kurių šuo yra paimtas iš prieglaudos – pasidomėkite tokia galimybe. Taip pat kainuos ir dresūrai reikalingos priemonės – tinkamas pavadėlis, antkaklis, klikeris, skanėstai šunims, ir t.t. Jei užsiimsite tam tikru šunų sportu, taip pat kainuos ir varžybų mokestis (pavyzdžiui, Obedience ar Rally Obedience startinis varžybų mokestis Lietuvoje yra 20 eurų).

Taigi, vidutiniškai tai kainuos apie 50-60 eurų mėnesiui.

Kitos išlaidos

Jei šuo dalyvaus parodose, tai gali kainuoti tikrai nepigiai. Taip pat gali kainuoti ir šuns kailio kirpimas, įvairios kosmetinės procedūros, ir t.t. Būsimų veterinarinių išlaidų, deja, numatyti negalime – jei šuo augs sveikas (to ir linkime), reikės kas metus apsilankyti pas veterinarą kasmetiniam skiepui ir profilaktinei apžiūrai (kombinuotos vakcinos kaina – apie 20 eurų).

„Žvėrinčiaus“ apklausa

Norėdami sužinoti, kiek kainuoja išlaikyti šunį, atlikome apklausą.

Apklausoje dalyvavo 100 respondentų.