Ne tik žmonės, bet taip pat ir augintiniai kenčia nuo antsvorio, ir tai yra kur kas didesnė problema nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nutukusiam šuniui tampa sunkiau judėti, širdžiai tenka kur kas didesnis darbas nei įprastai, todėl galimi įvairūs sveikatos susirgimai, kurie kartais baigiasi ir mirtimi. Žinoma, to norėtų išvengti kiekvienas šunų augintojas, todėl svarbu laiku imtis tinkamų priemonių. Taigi, ką galime padaryti?
Mažiau kalorijų turintis maistas
Puikiu pasirinkimu gali būti toks pašaras, kuris turi mažiau kalorijų. Įvairiose gyvūnų parduotuvėse yra siūlomas dietinis pašaras šunims bei sausas maistas sterilizuotiems šunims. Iš esmės tai yra vienas ir tas pats, nes šiame pašare yra mažiau ląstelienos, taigi, augintinis suvartos mažiau kalorijų.
Kiek kartų per dieną šerti šunį?
Optimalus pasirinkimas – du kartai per dieną. Kartais nutukusių šunų šeimininkai teigia, kad šuo valgo tik vieną kartą per dieną, tačiau neretai būna ir taip, kad šuo pradeda valgyti ryte, ir baigia... vakare. Idealu, jei augintinį šersite pasivaikščiojimų metu už atliktas komandas – tokiu atveju šuo vienu kartu nesuvalgys pernelyg daug maisto. Jei šuo yra šeriamas kartą per dieną, tokiu atveju is gali suvalgyti kur kas daugiau – juk patys žinot, kas nutinka, kai kankina labai stiprus alkis.
Iškrovos dienos
Kartą per savaitę rekomenduojama iškrovos diena, kurios metu augintinis gautų tik vandens. Galbūt tai skamba gana žiauriai, tačiau iškrovos diena padės organizmui apsivalyti.
Normuokite duodamo pašaro kiekį
Ant kiekvienos sauso maisto pakuotės yra rašoma, kokia yra dienos norma, todėl svarbu neperšerti augintinio. Jei šunį šeriate du kartus per dieną, tokiu atveju dienos normą padalinkite į dvi dalis. Nepalikite sauso maisto dubenėlyje – jei augintinis pašaro nesuėda per 10-15 minučių, šis pašaras turi būti atidedamas kitam šėrimui.
Jokių kąsnelių nuo stalo!
Susitarkite su visais šeimos nariais, kad nė vienas jų neduotų kąsnelių nuo stalo. Dažnais atvejais šunys nutunka dėl to, kad visi šeimos nariai „pagaili“ šuns, ir kiekvienas pavaišina tai kotletais, tai dešra, tai dar kuo nors (toks maistas šunims nėra tinkamas).
Begrūdis sausas maistas šunims
Begrūdis sausas pašaras šunims vis labiau populiarėja. Jis yra kur kas maistingesnis, ir šuo negauna tokių medžiagų, kurios organizmui nėra naudingos. Dažnais atvejais šunys ima tukti ir dėl to, kad jie šeriami kruopomis, taigi, jas reikėtų išbraukti iš mitybos raciono.
Užtikrinkite pakankamą fizinį aktyvumą
Jei šuo yra nutukęs, jam gali būti sunku judėti, todėl fizinį krūvį reikėtų didinti palaipsniui. Po truputį ilginkite pasivaikščiojimus, vėliau įtraukite ir žaidimus.
Kartais nutukimą lemia ir įvairūs sveikatos sutrikimai, tad tuo atveju, jei augintinis ėmė staigiai tukti, būtinai apsilankykite pas veterinarą.