Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Mitai ir prietarai apie šunis: kas tikra, o kas ne?

Mitai ir prietarai apie šunis: kas tikra, o kas ne?

Kai kuriomis nuostatomis tikime be jokio logiško paaiškinimo, tačiau tikrai be reikalo. Apie šunis taip pat galima išgirsti įvairių dalykų, ir ne visada yra paprasta atsirinkti, kas tikra, o kas ne. Taigi, kuo tikėti, o kuo ne?

Mišrūnai yra sveikesni nei grynaveisliai: tiesa ar mitas?

Ir tiesa, ir ne. Viskas priklauso nuo to, kokias įgimtas savybes šuo "parsineša". Kai kurios šunų veislės yra sveikesnės už kitas, tačiau dauguma jų turi savo „Achilo kulną“. Šunys, kurie neturi kilmės dokumentų, tegali būti vadinami mišrūnais, ir visai nesvarbu, kokie jie yra panašūs į grynaveislius. Deja, dėl neatsakingo veisimo gali išlįsti įvairios sveikatos ligos, kurių gydymas ne visada yra sėkmingas. Vis dėlto, pasižiūrėkime į mišrūnus, kurie nebėra panašūs į jokią egzistuojančią šunų veislę. Gana dažnai jie pasižymi stipresne sveikata, jiems nėra būdingos tam tikros specifinės ligos. Ir vis dėlto mišrūnai taip pat gali susirgti. Niekas nuo to nėra apsaugotas (atsakingai veisiamiems šunims yra atliekami sveikatos tyrimai, todėl tam tikrų paveldimų ligų galima išvengti).

Šuo ėda žolę, vadinasi, lis. Tiesa ar mitas?

Mitas. Paprastai šunys ėda žolę dėl to, kad jiems tai patinka. Kartais žolę šunys ėda ir dėl to, kad taip ištuštintų skrandžio turinį (žolė paprastai dirgina gerklę, todėl sukeliamas vėmimas).

Šuo viską mato juodai ir baltai. Ar tiesa?

Mitas. Nors šunys neskiria raudonos ir žalios spalvų, tačiau labai ryškiai mato geltoną ir mėlyną. Būtent dėl šios priežasties tinkamiausi žaislai šunims yra mėlynos arba geltonos spalvos.

Šuo kaukia į mėnulį – atsitiks nelaimė: tiesa ar mitas?

Tai tėra prietaras. Šunų protėviai vilkai taip „susišneka“ rujos metu. Jei šuo kaukia į mėnulį, tikėtina, kad prabudo jo medžioklės instinktas – giedromis naktimis, kada šviečia ryškus mėnulis, medžioklės laimikis visada būdavo kur kas įspūdingesnis.

Žalia mėsa skatina medžioklės instinktą: tiesa ar mitas?

Šunys iš prigimties yra plėšrūnai, tačiau žalia mėsa tikrai neskatina medžiotojo instinkto.

Šuo bus toks pat protingas, kaip ir jo protėviai. Tiesa ar mitas?

Šuo paveldi tik polinkį išmokti tam tikrų dalykų, tačiau be dresūros tikrai nieko nepasieksite. Kai kurių veislių šunys (ypač darbinės veisimo linijos) mokosi greičiau, tačiau galite būti tikri, kad nemokyti šunys tikrai netaps protingais.

Šunų taukai – puikus vaistas. Tiesa ar mitas?

Žinoma, kad mitas. Nors teigiama, kad šunų taukai gali pagelbėti nuo nušalimų, vočių ir reumatizmo, tačiau tai nėra tiesa.

Seno šuns naujų triukų neišmokysi. Ar tiesa?

Melas! Viskas priklausys nuo to, ar šeimininkas visą šuns gyvenimą bandys išmokyti naujų komandų. Iš tiesų bet kokio amžiaus šuo gali išmokti naujų dalykų.

Trumpakailiai šunys šeriasi mažiau. Tiesa ar mitas?

Toks įspūdis susidaro dėl to, kad šuns kailis yra trumpesnis, tačiau genetiškai yra nulemta, kad ilgaplaukių šunų kailis išsilaiko ilgiau.

Šuns seilės – geriausias vaistas?

Netiesa. Nors tuo tikima iki šių dienų, tačiau tai nėra tiesa. Šuns burnoje yra daugybė bakterijų, tad jo seilės gali ne tik nepadėti, bet taip pat ir pakenkti.

Sūris gali sugadinti šuns uoslę. Ar tiesa?

Melas. Sūris niekaip nesugadins šuns uoslės. Be to, dauguma keturkojų sūrį net labai mėgsta – toks užkandis gali praversti ir dresūros metu.

Šuniukų gimimas užtikrina geresnę kalės sveikatą. Ar tiesa?

Tikrai ne. Nėštumo metu kalės patiria stresą, ir sveikatos tikrai neprideda. Jei manote, kad geriausia kartą suvesti kalę su patinu, o vėliau ją sterilizuoti, tai labai klystate. Savalaikė sterilizacija gali ne tik padėti išvengti nereikalingo šunų prieaugio, bet taip pat gali padėti apsaugoti kalę nuo tam tikrų ligų.