Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Šuo ir didžiausias siaubas baubas – fejerverkai

Šuo ir didžiausias siaubas baubas – fejerverkai

Turbūt nereikia net sakyti, kad kiekvienam šuniui yra reikalinga socializacija, kuri padeda išvengti įvairių baimių bei elgesio problemų. Vis dėlto, turime sutikti, kad nemažai šunų labai bijo fejerverkų, ir artėjantys Naujieji metai tampa tikru galvos skausmu. Taigi, kaip sumažinti augintinio įtampą?

Pratimai pratimukai

Dar likus laiko iki Naujųjų metų pratinkite šunį prie fejerverkų garsų. „Youtube“ tikrai rasite garsinių įrašų, kuriuos naudokite kaip foną – iš pradžių įrašo garsas turėtų būti gana tylus, o vėliau po truputį garsinkite. Šuo fejerverkų garsus turi sieti su teigiamais dalykais, todėl džiūgaukite ir apdovanokite šunį nuostabaus skonio kąsneliais. Jei šuo bijo ir bando slėptis, neguoskite jo, nes taip tik dar labiau užauginsite baimę. Verčiau pakalbinkite šunį džiugiu balsu, pasiūlykite žaidimų.

Slopinkite sklindančius garsus

Jei tik yra galimybė, namuose raskite tokį kampelį, kuriame fejerverkų „pykšt pokštai“ girdėtųsi kuo mažiau. Uždarykite langus, įjunkite muziką (mokslininkai įrodė, kad labiausiai šunis ramina regio stiliaus muzika). Net jei ir nesate labai dideli Bobo Marlio gerbėjai, dėl šuns juk galima šiek tiek pasistengti, tiesa? „Žvėrinčiaus“ testuotoja Francė labai myli... dulkių siurblį. Būtent jo ūžimas gali padėti užmiršti bet kokius fejerverkų garsus. Neklauskite, ką apie tai galvoja kaimynai!

Skanumynai gardumynai

Svarbu šuns dėmesį nukreipti kur nors kitur. Kai atrodo, kad fejerverkų garsai niekuomet nenutils, reikia tokių užsiėmimų, kurie būtų pakankamai įtraukiantys. Tam gali tikti uostymo kilimėliai (juos galite pasigaminti patys), taip pat ir žaidimai – mįslės, kurios pareikalaus jūsų šuns pastangų. Rekomenduojama dieną šuns nešerti – juk vakare jis gaus iš tiesų nemažai kąsnelių (jei šuo bus sotus, tokiu atveju skanėstai šunims jį mažai domins...

Padės įvyniojimai

Nusipirkite elastinio tvarsčio, kurio įvyniojimai padės sumažinti įtampą. Sprendimas labai paprastas, o augintinis jausis kur kas geriau.

Taip pat galite pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju – jei baimė yra tokia stipri, kad paprasčiausiai niekas nepadeda, galbūt pagelbėtų raminamieji. Ir atminkite – tikrai nevalia vestis šunį žiūrėti fejerverkų! Išgąsdintas augintinis gali pabėgti – juk tikrai nesinori naujus metus pradėti šuns paieškomis…