Perkamiausios

Informacija

Gamintojai

Tiekėjai

Nėra tiekėjų

Kaip apsaugoti šuns pėdutes nuo sniego ir druskų?

Kaip apsaugoti šuns pėdutes nuo sniego ir druskų?

Kai žemę dengia sniegas, tenka pasirūpinti ne tik tinkama savo avalyne, bet taip pat ir šuns pėdučių apsauga. Sniegas ir druskos gali pažeisti šuns pėdutes – jos gali imti šerpetoti, gali atsirasti žaizdelių ar išsivystyti uždegimas. Kad taip nenutiktų, vertėtų pagalvoti apie tinkamą pėdučių priežiūrą.

Ar verta rinktis šunims skirtus batukus?

Deja, didžiajai daliai šunų batukai kelia diskomfortą, tad pirmiausia mokykite šunis vaikščioti su šiais batukais namuose (tą rekomenduojama pradėti dar rudenį...) Labai svarbu tai, kad šunims skirta avalynė būtų kokybiška – jei batai bus pernelyg kieti ar nekokybiškai pasiūti, augintinis gali išsisukti koją. Traumų visada norėtųsi išvengti, taigi, kokybei skirkite pakankamai dėmesio.

Patarimai, kaip prižiūrėti šuns pėdutes žiemą

  •          Jei šuo yra ilgakailis, tarpupirščiuose esančius plaukus reguliariai patrumpinkite – tai padės išvengti galimų infekcijų. Grįžę iš lauko apžiūrėkite šuns pėdutes, ir įsitikinkite, kad nėra likusių sniego gumuliukų. Jei reikia, juos pašalinkite, ir nusausinkite pėdutes;
  •          Jei šuo puikiai jaučiasi su batukais, įsigykite tikrai kokybiškų šunims skirtų batų, ir įsitikinkite, kad jie tikrai tvirtai laikosi (pavyzdžiui, kurtams ir kitiems ilgakojams šunims puikiai tinka ilgesni batai);
  •          Specialus kremas ar vaškas – puiki apsauga nuo druskų. Svarbu tai, kad būtų sukuriamas apsauginis sluoksnis, leidžiantis išvengti pėdučių pažeidimų. Nors kai kurie šunų augintojai naudoja vazeliną, tačiau taip elgtis nėra tikslinga – vazelinas tik dar labiau suminkština odą, taigi, pėdutės tampa jautresnės. Pavyzdžiui, gali pasiteisinti šis pėdučių kremas, kuris netik apsaugo nuo druskų, bet taip pat veikia antibakteriškai:

Nepamirškite patrumpinti nagų

Žiemos metu šunų nagai natūraliai nenuglunda – dėl sniego žemės danga tampa minkštesnė, be to, pasivaikščiojimai neretai tampa trumpesni. Jei nagai nėra trumpinami, šuo gali juos nusilaužti, o tai bus net labai skausminga. Taigi, bent kartą per kelias savaites pakirpkite šuns nagus – tam naudokite specialias žirklutes.

Jei pasivaikščiojimo metu šuo ima šokinėti ant trijų ar dviejų letenų, apžiūrėkite tarpupirščius – greičiausiai juose bus įstrigusio sniego.